TÜRKÇE |  ENGLISH |  RUSSIAN |  GERMAN
Ana Sayfa |  Tavsiye Et |  E-Posta  
 @ Ana Sayfa  @ Hakkımızda  @ Tarihçe 

Tarihçe

Özenir’in temel taşları 1957 yılında Hüseyin Özer ve Mustafa Özer'in aldıkları 2 adet el makinasıyla atılmıştır.

1961 yılında 8 adet el makinesine sahip olan firmamız Özenir Triko Kollektif Şirketi adını alarak , ticaret siciline bu adı tescil ettirmiştir. 1975 yılına kadar günün teknolojisine uyarak aynı mekan ve adla faaliyetlerini yürütmüştür . İstikrarlı olarak sürekli büyüyüp gelişen Özenir Triko Kollektif Şirketi 1975 yılı itibari ile kendi adına yaptırmış olduğu 2500 m²'lik binasına taşınmıştır.

Sürekli çalışmayı ve gelişmeyi ilke edinen Hüseyin ve Mustafa Bey’ler kaliteli üretimin yetişmiş ve bilgili çalışanlardan oluşacağını savunmuştur. Bunun için çalışan personeline gerekli eğitim ve öğretimi vermeye başlayarak , neredeyse çalışanlarının tamamını kendileri yetiştirmiştir.

Bu havayı soluyarak yetişen ve Özenir Triko ailesinin 2. kuşağını oluşturan Taner, Cüneyt , Alper ve Gökhan Özer kardeşler gerekli akademik eğitimlerini aldıktan sonra çeşitli tarihlerde firmamızın bünyesine katılmışlardır. Bir süre boyunca her iki kuşak bir arada çalışmışlar ve bu sayede kurucularımız mesleki tüm bilgi ve tecrübelerini firmamızın genç yöneticilerine aktarmışlardır.

1988 yılında firmamız 8 ortaklı aile şirketi olarak bu günkü ticari ünvanı olan Özenir Triko Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi adını almıştır.

1991 yılında Hüseyin ve Mustafa Bey’ler emekliye ayrılmanın zamanının geldiğini düşünerek firmanın yönetimini çok erken yaşlarında 2. kuşağa devretmişlerdir. Genç kuşak zaman içerisinde iç pazara üretim yapmakla yetinmeyerek dış pazara da açılmış ve ihracata başlamıştır.

2003 yılı itibariyle ÖZENİR, sürekli büyümenin sonucu olarak 2500 m²'lik üretim alanına da sığamamaya başlamış , İstanbul- Anadolu yakasında bulunan 10.000 m²'lik yeni binasına taşınmıştır. Halen faaliyetlerini burada devam ettiren şirket bugün sürekli gelişmeye ve yeniliğe açık genç ve dinamik yönetim kadrosu, 200'ün üzerinde yetişmiş personeli ve Özen Dış Ticaret Ltd. adlı kardeş fimasıyla sadece Türkiye değil, tüm dünyaya kendi üretimini pazarlamaktadır.

    
IstanbulNet © 2005